06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : افردی که متقاضی انجام جراحی بینی هستند قبل از انجام راینوپلاستی باید یک سری تحقیقات را انجام دهند. مهم ترین اقدامی که متقاضیان جراحی بینی باید انجام دهند انتخاب یک جراح بینی خوب و ماهر است . ( جراحی بینی تبریز )

برای انتخاب جراح بینی ، فرد باید به خوبی تحقیقات لازم را از طریق پرس و جو یا سرچ در مرورگرهای اینترنتی انجام دهد و پس از کاندید کردن چند جراح بینی ، نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده نماید.

انتخاب یک جراح بینی ماهر مهم ترین اصل در جراحی بینی است.

زیرا بروز عوارض و رضایتمندی از نتیجه جراحی بینی یا رینوپلاستی ارتباط مستقیمی با مهارت جراح بینی دارد.

پس از انتخاب جراح بینی در جلسه معاینه تمام نکات مورد نیاز با توجه به شرایط بیمار گفته می شود ولی در این مقاله نیز برخی از نکات مهم اقدامات قبل از جراحی بینی گفته می شود تا بیمار اطلاعات کلی داشته باشد.

دو نمونه از سوال های رایجی که پرسیده می شود :
قبل از عمل بینی چی بخوریم
در حین جراحی بینی بیمار باید ناشتا باشد به همین دلیل ۸ ساعت قبل از انجام رینوپلاستی نباید چیزی بنوشد یا غذایی میل کند.
همچنین شب قبل از جراحی بینی نیز فرد باید غذای سبک میل کند و از پرخوری پرهیز نماید.
بعد از جراحی بینی چه بخوریم
بعد از جراحی بینی نیز بیمار به اتاق ریکاوری آورده می شود تا وضعیت سلامتی و جسمانی او چک شود.
در اتاق ریکاوری نیز بیمار مجاز به خوردن و آشامیدن نیست و پس از منتقل شدن به بخش می تواند نوشیدنی ها و مواد غذایی نرم را به تدریج میل نماید.
پس از انجام عمل بینی بهتر است تا یک مدت فرد از رژیم غذایی نرم پیروی کند و از غداهای سفتی که نیاز به جویدن دارند پرهیز کند.
توصیه های قبل از عمل زیبایی بینی
مصرف دارو قبل از عمل بینی
از مصرف داروهایی چون : آکوتان یا روآکوتان ، آسپرین ، بروفن ، ویتامین E و داروهایی دیگری که موجب افزایش خونریزی می شوند ، خودداری کنید.
برخی از داروها نیاز است ۶ ماه یا دوهفته قبل از جراحی بینی قطع شوند که تمام این نکات در جلسه مشاوره گفته می شود.
آزمایش خون قبل از عمل بینی
برای بررسی وضعیت جسمی و سلامتی بیمار نیاز است که تمام آزمایش های تجویز شده به علاوه آزمایش خون انجام شود و نتیجه در اختیار جراح بینی قرار گیرد.

پس از انجام جراحی بینی یا راینوپلاستی بهتر است بیمار تمام نکات مراقبتی را رعایت کند تا مشکلی پیش نیاید و دوره نقاهت به خوبی سپری شود.

همچنین رعایت درست مراقبت های بعد از جراحی بینی منجرب می شود تا فرم بینی همان مدلی شود که انتظار می رود و به علت مراقبت های نادرست فرم بینی تحت تاثیر قرار نگیرد.