07 جولای 2020
جولای 7, 2020

بهترین هات داگ فروشی

0 Comment

بهترین هات داگ فروشی

برای تجربه یک ساندویچ هات داگ لذیذ باید به بهترین هات داگ فروشی در تهران یا شهر محل سکونت خود مراجعه کنید در غیر اینصورت علاوه بر خوش طعم نبودن ساندویچ هات داگ ممکن است سلامت تان به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در هات داگ فروشی یا عدم استفاده هات داگ فروشی مورد نظر از مواد اولیه و سوسیس های هات داگ تازه و مرغوب به خطر بیافتد. ( بهترین هات داگ تهران )

ساندویچ هات داگ چیست ؟

هات داگ نوعی سوسیس است که بسیاری مبدا آن را کشور آلمان و کشور فرانکفورت می دانند به همین دلیل است که به آن سوسیس فرانکفورتر نیز گفته می شود البته باید بگوییم برخی نیز این ادعا را رد کرده و مبدا پیدایش این سوسیس را شهر کوبورگ واقع در کشور آلمان می دانند.

هات داگ به دلیل طعم فوق العاده و قیمت ارزانی که داشت به سرعت به غذایی محبوب در سایر کشورهای اروپایی و به ویژه آمریکا و سایر کشورهای جهان از جمله کشور خودمان ایران تبدیل شد،. ساندویچ هات داگ هنوز هم محبوبیت خود را از دست نداده و طرفداران بی شماری در سراسر جهان دارد.

تهیه ساندویچ هات داگ

برای سرو ساندویچ هات داگ ، ابتدا باید سوسیس هات داگ با توجه به صلاحدید سرآشپز سرخ یا آبپز شده و سپس درون نان های مخصوصی قرار گیرد. این روش در واقع ساده ترین و ابتدایی ترین روش طبخ هات داگ است.

امروزه ساندویچ هات داگ در انواع مختلف هات داگ تنوری، هات داگ پنیری و هات داگ با قارچ و پنیر به طرفداران این غذای فرآوری شده ارائه می شود.

برای طبخ ساندویچ هات داگ پنیری که یکی از پرطرفدارترین انواع ساندویچ هات داگ است ابتدا شیارهایی به منظور قرار گرفتن بهتر پنیر در سوسیس، بر روی هات داگ ایجاد شده و سپس مقداری پنیر چدار بر روی آن ریخته می شود. در مرحله بعدی سوسیس در تنور یا فر قرار گرفته و بعد از پخت درون نان قرار می گیرد. بیشتر هات داگ فروشی ها از جمله رستوران هات داگ رسیس در کنار سوسیس موادی همچون گوجه فرنگی، خیار شور و غیره قرار داده و در کنار ساندویچ سس های متنوعی همچون کچاپ، مایونز و غیره ارائه می دهند که به لذیذ تر شدن هرچه بیشتر ساندویچ کمک می نماید.

انتخاب بهترین هات داگ فروشی

برای انتخاب بهترین هات داگ فروشی در شهر تهران یا شهری که در آن سکونت دارید باید ویژگی های ذیل را مد نظر قرار دهید:

محیط آن تمیز و استریل باشد.

مواد اولیه به کار رفته در آن سالم و تازه باشند.

پرسنل مشغول به کار در هات داگ فروشی بهداشت را رعایت نموده و با مشتریان برخورد خوبی داشته باشند.

سرویس دهی به بهترین نحو ممکن صورت گرفته و تحویل غذا با تاخیر همراه نباشد.

دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد و غیره.