تغییرات بدن بعد از ترک الکل و مشروبات الکلی

در تحقیقی چندین داوطلب علاقه مند شد که می خواستند بدون هیچ گونه الکل تغییری در سلامتی و ظاهر خود داشته باشند. برای اکثر مردم بی قراری، وجود خواهد داشت.اشتها به نظر می رسد افزایش می یابد . در حقیقت، اگر مردم الکل مصرف کنند بیشتر غذا می خورند و هنگامی که آنها نوشیدن را متوقف می کنند،.

به طور غریزی می خواهند خود را با غذا خوردن مشغول کنند. پس بهتر است پس از ترک الکل ، غذا را با آبمیوه و میوه جایگزین کنید.

اشتیاق شما برای غذاهای شیرین ممکن است افزایش یابد . الکل، به خصوص نوع شیرین، می تواند سطح قند خون را افزایش دهد ، که به نوبه خود باعث ایجاد میل به مصرف قند می شود. اما افراد مختلف واکنش های مختلفی دارند و برخی از آنها سطح قند را کاهش می دهند. این به خصوص برای افرادی که دیابت دارند خطرناک است.

 

پس از ترک الکل، سخت است که از خواب بیدار شوید. الکل ممکن است باعث شود که شما سریعتر به خواب بروید ولی کیفیت خواب شما را کاهش می دهد. پس از ترک الکل، خواب شما عمیق نخواهد بود و برخی افراد نیز ممکن است کابوس ببینند.

در بعضی موارد، ممکن است افراد مبتلا به سردرد شوند ، که نشانه ای از تغییرات عمده ای در بدن باشد. ممکن است بر کبد تأثیر بگذارد یا حتی باعث فشار خون بالا شود. در این مرحله از ترک الکل، بدن شما حتی ممکن است اثر متضاد را تجربه کند و درد را از بین ببرد (زمانی که افراد به طور منظم می نوشند، تحمل درد آنها افزایش می یابد) .

هفته دوم

کبد شروع به بهبود می کند . هنگامی که مردم به طور منظم الکل مصرف می کنند، سلول های کبدی می میرد. ارگان می تواند بهبود یابد، اما این روند بسیار کند است. هرچه شخص کمتر الکل نوشیده باشد ، سریع تر بهبود می یابد.

انگیزه قوی دیگری ممکن است تغییرات در رنگ پوست باشد . الکل گردش خون را کاهش می دهد که منجر به کمبود اکسیژن در پوست می شود. در نتیجه، الکل باعث خشک شدن پوست می شود که منجر به ظهور لکه های رنگدانه و چین و چروک های اولیه می شود.

گوارش شروع به بهبود می کند . الکل باعث افزایش تولید اسید معده می شود. به هر حال، به همین دلیل است که مردم هنگام خوردن الکل بیشتر غذا می خورند.

هفته ۳

در هفته سوم، نشانه های آشکار مصرف نوشیدنی الکل (مثل حلقه های سیاه زیر چشم و تورم صورت) ناپدید می شوند . این به این دلیل است که سیستم ادراری می تواند در حال حاضر درست عمل کند.

راحت تر از خواب بیدار می شوند. هنگامی که یک فرد فقط کمی مست می شود، فاز عمیق خواب بلافاصله از بین می رود و هنگامی که غلظت الکل خون کاهش می یابد، خواب عمیق نیست و مردم بیشتر بیدار می شوند. هنگامی که الکل به طور کامل از سیستم بدن خارج شود، چرخه خواب طبیعی می شود، که باعث می شود بیدار شدن آسان تر شود.