21 سپتامبر 2020
سپتامبر 21, 2020

جراحی بینی

0 Comment

جراحی بینی

جراحی بینی : بینی در زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار است زیرا در مرکز صورت قرار گرفته و عضو برجسته آن می باشد، همین امر موجب می شود تا کانون توجه قرار گرفته و کوچکترین نقصی در آن سریعاً به چشم آید. البته نباید این نکته مهم را نادیده گرفت که اهمیت بینی تنها به دلیل تاثیر آن بر زیبایی نبوده و به دلیل تاثیر زیادی که در بوییدن، چشیدن و همچنین نفس کشیدن دارد نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ( جراح بینی کرج )

جراحی بینی که با دو هدف ذیل انجام می شود یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی در سرتاسر جهان می باشد:

جراحی درمانی بینی : مشکلاتی همچون پولیپ و کج بودن تیغه بینی که در اصطلاح به آن سپتوم گفته می شود منجر به بروز مشکل در سیستم عملکردی بینی شده و برای فرد مشکل ساز می شود که باید هرچه سریع تر نسبت به درمان آن اقدام کرد.

جراحی زیبایی بینی : اینگونه مشکلات هچگونه اختلالی در سیستم عملکردی بینی ایجاد نکرده و فقط زیبایی بینی و چهره را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله مشکلات ظاهری بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

وجود قوز بر روی پل بینی

افتادگی نوک بینی

پهن و بزرگ بودن پره ها یا سوراخ های بینی

بزرگ و گوشتی بودن نوک بینی

بزرگ بودن بیش از حد سایز بینی و غیره.

انواع بینی

بینی ها را با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع زیر تقسیم می کنند:

بینی های گوشتی : بینی انسان از بخش های مختلف پوست ، بافت های چربی زیرپوستی و ساختار غضروفی-استخوانی تشکیل شده است. در بینی های گوشتی پوست بینی دارای ضخامت زیادی بوده، میزان بافت های چربی زیرپوستی آن زیاد و استحکام ساختار غضروفی-استخوانی آن کم می باشد.

بینی های استخوانی : این نوع از بینی ها از ساختار غضروفی-استخوانی بسیار مستحکم تشکیل شده، میزان بافت های چربی زیر پوستی و همچنین ضخامت پوست در بینی استخوانی کم می باشد که همین امر موجب می شود جراحی کردن این نوع بینی راحت تر از بینی های گوشتی بوده و نتیجه با اقبال بیشتری برخوردار باشد.

فرم بینی بعد از جراحی

بینی ها را می توان به دو فرم طبیعی و فانتزی جراحی کرد:

بینی فانتزی : این نوع از بینی بر روی پل خود قوس داشته، سایز آن کوچک و نوک آن سربالا می باشد.

بینی طبیعی : این نوع از بینی فاقد تغییرات افرطی همچون قوس زیاد و سربالا بودن نوک بینی می باشد. هدف از جراحی بینی طبیعی رفع مشکلات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن است.

انتخاب بهترین فرم بینی

اغلب افراد پیش از جراحی استرس زیادی داشته و سوالات بی شماری از جراحان خود می پرسند که از جمله پرتکرارترین آن ها این است که ” چگونه می توان بهترین فرم بینی را انتخاب کرد؟ ”

افراد در صورتی می توانند بهترین فرم بینی را برای خود برگزینند که هنگام انتخاب آن حتماً فاکتورهای ذیل را مد نظر قرار دهند:

نوع بینی : نوع بینی تاثیر بسیار زیادی در انتخاب فرم بینی داشته و به بیان دیگر تعیین کننده ترین عامل در فرم بینی بعد از جراحی می باشد. اگر بینی فردی گوشتی باشد غیر از فرم طبیعی حق انتخاب دیگری ندارد زیرا ویژگی های بینی او که در فوق به آن ها اشاره کردیم امکان ایجاد تغییرات موجود در فرم فانتزی را به جراح نمی دهد و این کوچک ترین ارتباطی به میزان تبحر و تجربه جراح ندارد. اما افرادی که بینی شان استخوانی است می توانند با در نظر گرفتن فاکتورهای ذیل یکی از دو فرم فانتری و طبیعی را برای خود انتخاب کند.

جنسیت : معیارها و استانداردهای زیبایی در خانم ها و آقایان باهم تفاوت دارد؛ استخوان ها و اجزای صورت آقایان هرچه قوی تر و برجسته تر باشد جذاب تر به نظر خواهند آمد. این در حالی است که صورتی ظریف با اجزای کوچک موجب زیباتر به نظر رسیدن خانم ها خواهد شد.

سلیقه : زیبایی نسبی بوده و تعریف آن از نظر افراد مختلف متفاوت می باشد. برخی عروسکی بودن اجزا را معیار زیبایی قرار می دهند در حالیکه برخی دیگر طبیعی بودن اجزا را زیبا می دانند. بدیهی است که فرم فانتزی برای دسته اول و فرم طبیعی برای دسته دوم مناسب تر است.

تناسب میان اجزا : بهترین فرم بینی فرمی است که بیشترین تناسب را با صورت و اجزای موجود در آن داشته باشد. به طور مثال فرم فانتزی برای افرادی که فاصله لب و بینی شان زیاد است مناسب نیست زیرا موجب بیشتر شدن این فاصله و نازیبایی فرد می شود به همین دلیل هم هست که جراحان پیش از جراحی با تهیه عکس، نسبت میان اجزا را به دقت مورد بررسی قرار می دهند.