ده کاری که در کشور فرانسه نباید انجام بدیم

فرانسه، یکی از پر مسافرترین و محبوب ترین مقصد در جهان است. شما ممکن است هر دقیقه از تعطیلات خود را لذت ببرید و حتی بعضی وقتا راهتون رو گم کنید و چیزهایی رو از دست بدهید. خرید کنید، نقاط توریستی و غیر توریستی را کشف کنید و غذا بخورید و برای خودتون تو فرانسه دوست پیدا کنید! اما باز هم مسائلی وجود دارد که بهتر است انجام ندهید و یا اصلا انجام ندهید!! با ما همراه باشید که بهتون بگم..

انجام ندید

۱- درباره سیاست، مذهب و سایر موضوعات حساس صحبت نکنید

به هر حال شما باید نظرات خود را بیان کنید. البته مردم فرانسه دوست دارن تو یک مدتی که شما رو می بینند یکبار باهاتون بحث کنند.اما به عنوان یک گردشگر و نه یک فرد محلی، خیلی بهتر هست که موضوعات حساسی مانند سیاست و یا مذهب فاصله بگیرید، خصوصا اگر درباره موضوعی که درباره اش داره بحث می شه حرف خوبی برای گفتن نداشته باشید. فرانسوی ها به ندرت افکار مذهبی خود را تبلیغ می کنند و مقابل انتظار دارند شما هم همچین کاری رو انجام بدید!

شما همچنین باید از صحبت درباره موضوعاتی که مردم فرانسه را به نحوی بدی جلوه می دهد،در تور فرانسه کلا جلوگیری کنید. سعی کنید درباره ارتش فرانسه یا هر گونه احساس ضد فرانسوی حرف نزنید. در عوض، در مورد ورزش، مد و یا هر چیز دیگری که جالب است بدون اینکه ناخواسته بحث بخواهد به یک سطح ناخوشایند برسد، را انجام دهید.

۲- از انتظارات طولانی و خدمات کند شکایت نکنید

به عنوان یک کشور که دوست دارد غذا، نوشیدنی ها و وقت خود را با دوستان خود بگذراند، انتظار ندارید که خدمات در رستوران ها یا کافه ها در تور فرانسه کارآمد باشد. شما ممکن است به راه آمریکایی برای گرفتن قهوه یا ناهار خود عمل کنید، اما این در مورد فرانسه کار نمی کند.

درست مثل آمریکایی ها، مردم فرانسوی فنجان قهوه خود را دوست دارند اما به ندرت فرانسوی می بینید که قهوه خودش را دست بگیرد و راه برود. آنها بیش از لذت بردن از نوشیدنی های خود، جنبه های اجتماعی ناهار خوری در کافه ها و رستوران ها را دوست دارند.

از آنجا که مردم فرانسه عجله ندارند، متوجه خواهید شد که این سرویس دهی در در تور فرانسه با کندی انجام می شود و حتی ممکن است شما را عصبانی کند. با این حال، از آنجا که شما توریست هستید، در مورد صف های طولانی و سرویس های طولانی خرید قهوه در کافه ها شکایت نکنید!

۳- هرجایی تاکسی نگیرید

هنگام گردش در شهر در تور فرانسه ، تا جایی که می توانید پیاده راه بروید و تاکسی سوار نشوید. اگر می توانید، اصلا سوار تاکسی نشوید. اما اگر شما باید سوار شوید، به جای تاکسی از مترو یا اتوبوس استفاده کنید. نه تنها تاکسی ها در فرانسه گران قیمت هستند، حتی لذت و تفریح قدم زدن رو هم از شما در تور فرانسه می گیرند.

به عنوان مثال، پاریس یک شهر دوست داشتنی است که بیش از ۶ مایل مساحت دارد. شما می توانید از یک مکان دیدنی به دیگری بدون مشکل می توانید پیاده بروید، یا سوار یکی از ایستگاه های مترو شوید و در ایستگاه مورد نظر خودتون پیاده بشوید و بعد دوباره پیاده بروید.

اگر تا به حال فیلم Midnight in Paris را دیده باشید، خواهید دید که پاریس در شب زیبا است. و شما فقط هنگام قدم زدن در پاریس می توانید از زیبایی درخشان شهر لذت ببرید. با همه این حرف ها، پاریس خصوصا برای کسایی که پیاده می روند طراحی شده است.

۱۰ کاری که در فرانسه نباید انجام بدیم

۴- در مکان های شلوغ و عمومی بلند صحبت نکنید

این مورد “نباید” که به شما می گوییم، کاملا جهانی است. با صدای بلند صحبت کردن در یک رستوران یا مترو در فرانسه مثل دیگر کشورهای جهان باعث اخم کردن آدم های اطراف خودتان می شود. این نه تنها بی ادبی و توهین آمیز است، بلکه برای دیگران نیز حیرت انگیز است.

به خاطر داشته باشید که ممکن است شما در تعطیلات باشید و دیگران نباشند. قابل فهم است که هیجان شما در تمام اوقات بالا است، اما این بهانه ای برای پر حرفی و بلند حرف زدن نیست، مخصوصا در مکان های عمومی و شلوغ.

در تور فرانسه هنگام سوار شدن به مترو، همیشه آرام صحبت کنید، زیرا اکثر مردم داخل متر. محلی هستند که ممکن است مستقیما از سرکار خود بیایند و از این رو خسته خواهند شد. هنگامی که در رستوران ها هستید، خیلی باید صدای خود را پایین بیاورید. رستوران های فرانسوی اغلب جوی مطیع و آرام دارند. صحبت کردن با صدای بلند در همه جا مناسب نیست.

۵- وقتی دارید با یک فرانسوی صحبت می کنید، از همان اول انگلیسی حرف نزنید

چیزی که شما باید در مورد مردم فرانسه در تور فرانسه بدانید این است که بسیاری از آنها به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما در این زمینه خیلی خوب نیستند. هنگامی که شما با یک فرانسوی به زبان انگلیسی صحبت می کنید، اگر هیچ پاسخی دریافت نکنید، شگفت زده نشوید. آنها بی ادب نیستند، اما آنها ترجیح می دهند که احمق به نظر نیایند.

هنگام صحبت با یک فرانسوی برای اولین بار، سعی کنید با استفاده از برخی از عبارات و کلمات فرانسوی که در قسمت قبل گفتیم، شروع کنید. شما می توانید با گفتن “bonjour!” برای شکستن یخ شروع کنید و بعضی از لغات فرانسوی را اضافه کنید.

حتی اگر شما نتونید هم درست تلفظ کنید، باز هم خیلی خوب است. آنها این تلاش شما را متوجه می شوند و اگر احساس کنند که نمی توانید کلمه درست فرانسوی را پیدا کنید به کمکتون میان و حتی بعضی از آنها شروع به انگلیسی حرف زدن با شما می کنند، اگرچه خیلی بد حرف می زنن!

۶- فقط یک غذا در رستوران ها سفارش ندهید

از آنجا که غذاهای فرانسوی دنیایی برای خود دارد، سعی کنید در تور فرانسه که یک وعده غذایی کامل سفارش بدید، چرا که شما در کشوری هستید که لذت بردن از غذا در قلب فرهنگ فرانسوی قرار دارد.اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای لذت بردن از هر غذا را داشته باشید.

تجربه ناهارخوری کلاسیک به طور معمول دو تا سه ساعت طول می کشد و شامل یک منوی سه یا چهار بخشی از جمله یک استارتر (Une entée)، غذای اصلی (le plat principal)، بخش پنیر و دسر می باشد. برای شام، ممکن است این پروسه حتی طولانی تر باشد، زیرا ممکن است شامل پنج یا شش بخش باشد پس این نکته را در قیمت تور فرانسه خود لحاظ کنید.شما باید بدانید که غذا خوردن در فرانسه صرفا برای رفع گرسنگی نیست.

۷- انتظار نداشته باشید که رو نوشیدنی تون یخ باشه!

در آمریکا، سرویس دادن سریعتر می شود زیرا مردم همیشه عجله دارند و همه هم انتظار دارند که وقتی نوشیدنی سفارش می دهند حتما با یخ باشه. با این حال، هنگامی که شما در در تور فرانسه هستید، داستان کاملا متفاوت است. این که آیا شما سودا یا هر نوشیدنی دیگر را سفارش می دهید، منتظر یخ نباشید.

مردم فرانسوی یا پاریسی ها به طور خاص دوست ندارند یخ را به نوشیدنی های خود اضافه کنند، به این معنا که کافه ها و رستوران ها یخ را ندارند.شکایت نکنید و یا تقاضای یخ نکنید. در هر صورت چیزی گیرتون نمی یاد. در عوض از این نوشیدنی بدون یخ که به طور عجیبی تازه و خنک است، لذت ببرید.

۸- انتظار نداشته باشید همیشه درست باشد

همیشه این جمله را شنیدید که: «همیشه حق با مشتری است» این در آمریکا درست است، اما همیشه در فرانسه، به ویژه در پاریس نیست. مردم فرانسه تمایل دارند در طول زندگی حرفه ای خود یک شغل داشته باشند، که اساسا باعث می شود آنها در کارشان کاملا حرفه ای شوند.

به عنوان مثال، هنگامی که کارکنان رستوران، نظر شما را نادرست می دانند، کارکنان آنجا این را وظیفه خود می دانند که شما را اصلاح کنند. مثلا اگر شما در رستوران بخواهید که سرآشپز غذای شما را به روشی خاص درست کند ممکن است سرآشپز دقیقا از شما بپرسد چه راهی بهتر از روش او در درست کردن غذای شما وجود دارد.

من نمی گویم که شما نمی توانید نظر خود را بیان کنید و یا چیزی را که می خواهید سفارش دهید. این فقط راه فرانسوی برای انجام کارهاست و از آنجا که شما در فرانسه هستید و نه در فضای خانه خود، شما نیز ممکن است گوش کنید و اعتماد کنید که آنها می دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند.

۱۰ کاری که در فرانسه نباید انجام بدیم

۹- فقط به مناطق تفریحی و گردشگری نچسبید

اکثر توریست هایی که در تور فرانسه به فرانسه می آیند فقط از مکان های محبوب توریستی دیدن می کنند. ولی فرانسه فقط کلیسای جامع Chartres، Dune of Pyla، Palais des Papes، Chateau de Chambord، Gorge du Verdon، Mont Saint-Michel، کاخ ورسای و برج ایفل نیست.

اگر از دیدن این مکان ها سیر شدید، از مسیزهای توریستی معمول در فرانسه فاصله بگیرید. شما م یتوانید فرانسه را به روش خودتون تجربه کنید. به این معنی که شما به روستاها و شهرهایی بروید که جذابیت سنتی فرانسه در انها بسیار زیاد است. با افراد محلی آشنا شوید و به آنها قاطی شوید تا واقعا فرهنگ فرانسه رو درک کنید.

۱۰- از این قاعده ها نترسید

با توجه به تعداد زیادی از این بایدها و نبایدها که بخاطر باید بسپارید. شما مجبور نیستید هر یک از آنها را در تور فرانسه حفظ کنید. واسه خودتون زیاد بزرگش نکنید. در پایان روز فقط این شما هستید که باید از فرانسه لذت ببرید.

نکته اصلی این است که، فقط میزان قابل توجهی از احترام به فرهنگ، شیوه ها و سنت های کشوری که از آن بازدید می کنید، نشان دهید. هنگامی که آنها متوجه می شوند که شما به علت کمبود اطلاعات کاری عجیب انجام می دهید ولی هنوز هم سعی در داشتن آداب دارید، اشتباهات شما را نادیده می گیرند.

فرانسوی ها آدم های رکی نیستند. برای اینکه بدانید که توریست خوبی در در تور فرانسه هستید یا خیر، به دنبال علائم تایید و یا تکذیب فرانسویان باشید، فرانسوی ها معمولا اینجوری مخالفت خود را با موضوعی ابراز میکنند.

در اینجا ۱۰ تا باید و نباید به فرانسه را برای شما بازگو کردیم که خیلی عالی میشه اگر به یادتون بمونه قبل از اینکه تور فرانسه رو برای خودتون رزرو کنید. این موارد سختگیرانه نیست، اما بهتره این موارد را به عنوان یک مجموعه از راهنمایی ها برای کمک به لذت بردن و کشف کردن فرانسه ببینید.