07 جولای 2020
جولای 7, 2020

دوره دستیار دندانپزشک

0 Comment

دوره دستیار دندانپزشک

دوره دستیار دندانپزشک : به فردی که در عملیات ترمیمی و درمانی بر روی بیمار در کنار دندانپزشک بوده و او را همراهی می نماید دستیار دندانپزشک می گویند. دستیار دندانپزشک به دلیل مزایای زیادی همچون ورود سریع به بازار کاری، ثبات شغلی و همچنین ماهیت پزشکی که داد از جمله مشاغل محبوب محسوب می گردد. ( آموزش دستیار دندانپزشک )

ویژگی های یک دستیار دندانپزشک خوب

یک دستیار دندانپزشک باید دارای مهارت ها و ویژگی های ذیل باشد:

همدلی و مهارت بین فردی

دستیار دندانپزشک با بیماران وقت زیادی را می گذراند از همین رو باید آمادگی کار با هر نوع بیمار از جمله افراد عصبی یا کسانی که درد دارند را داشته باشد.

آرام بودن و داشتن شخصیتی خوشایند موجب می شود تا بیماران با دستیار احساس نزدیکی بیشتری داشته و در نتیجه آرامش بیشتری داشته باشند.

مهارت ارتباطی و کار تیمی

از جمله الزامات کار در مطب می توان به دوستی و همکاری اشاره کرد، این امر موجب می شود تا کارکنان بیشترین میزان کارایی را داشته و در نتیجه به ارائه خدمات مطلوب تری به بیماران بپرداند. دستیار دندانپزشک باید فردی فعال از نظر ارتباطی بوده و عضوی فعال باشد.

مهارت تکنولوژیک

او باید قادر به کار با ابزارهای تکنولوژیک باشد؛ به طور مثال تجهیزات را شناخته و توانایی کار با آن ها را داشته باشد.

جزئی نگری

امنیت و سلامت بیمار تا حد بسیار زیادی به میزان دقت نظر دستیار بستگی دارد. تبعیت جز به جز از قوانین و همچنین آشنایی کامل با آن ها برای دستیار دندانپزشک ضرورت دارد.

مهارت سازمان دهی و مدیریت

دستیار باید مواد موردنیاز و تجهیزات دندانپزشک را قبل از شروع کار فراهم نموده و در دسترس او قرار دهد. همچنین باید در هنگام کار دندانپزشک را همراهی کرده، در کنار او باشد و در صورت نیاز وسایل مورد نیاز را در اختیار دندانپزشک قرار دهد.

دستیار باید فرآیند درمانی فرد را همگام با دندانپزشک در پرونده او ثبت و نگهداری نماید. چنانچه فرد به کمک اورژانسی نیاز داشت دستیار باید به او کمک نموده و در کنارش باشد.

دوره دستیار دندانپزشکی را در کجا بگذارنم؟

یکی از شایع ترین سوالات افراد در رابطه با دوره دستیار دندانپزشک این است که بهترین مرکز برای سپری کردن این دوره کجاست؟

امروزه مراکز زیادی اقدام به برگزاری این دوره ها می کنند که البته همه آن ها از صلاحیت لازم برخوردار نبوده و در پایان برای فرد مثمر ثمر نخواهند بود. بنابراین در انتخاب مرکز مورد نظر نهایت دقت خود را صرف نمایید.

مرکز آموزش باران مهر درنیکا یکی از بهترین مراکزی است که به بهره گیری از بهترین اساتید و دندانپزشکان اقدام به برگزاری این دوره نموده و در پایان دوره به افراد مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت بهداشت ارائه می دهد.