02 ژوئن 2019
ژوئن 2, 2019

میکرونیدلینگ صورت

0 Comment

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت ، روشی برای جوانسازی پوست صورت است که با یک دستگاه به لایه های پوست سوزن های ریزی وارد می شود . ( کلینیک زیبایی )

در این سیستم بافت آسیب دیده در گذشته ، شکسته شده و سلول های پوست برای تکثیر تحریک می شوند .

تکثیر سلول ها منجر به تشکیل لایه های جدیدی از کلاژن و الاستین شده و علاوه بر تکثیر سلولی ، مویرگ های جدید هم به وجود آمده و باعث می شود تا روند جریان خون در پوست بهتر شود .
میکرونیدلینگ صورت در چه مواردی کاربرد دارد ؟

رفع اسکار زخم یا آکنه
از بین بردن چین و چروک صورت
جمع کردن روزنه ها و منافذ پوستی

فرآیند انجام میکرونیدلینگ صورت

ابتدا سطح پوست صورت را تمییز نموده و با یک نوع کرم خاص ، پوست را بی حس می نماییم . به منظور دریافت نتیجه ی بهتر ، می توان در این روش از موادی مثل سرم ویتامین ث و اسیدهیالورونیک که منجر به تحریک شدن روند کلاژن سازی می شوند ، کمک گرفت .

پس از آن که پوست بی حس شد ، ابزار مخصوصی که شبیه به خودکار است و دارای ۱۲ سوزن می باشد ، برای سوراخ نمودن پوست به کار گرفته می شود و با زاویه نود درجه وارد پوست می گردد . پس از اتمام درمان برای مرطوب نمودن پوست می توان از سرم ویتامین C استفاده کرد .

در بیشتر بیماران ، تا ۴۸ ساعت ظاهر پوست شبیه به آفتاب سوختگی است و کمی قرمز و متورم است ، ممکن است در پوست های حساس کمی کبودی نیز مشاهده گردد ، در این مدت می توانید از پماد اکسید دوزنگ استفاده کنید . در نهایت طی یکی دو هفته بعد از انجام درمان پوست شفافیت بیشتری خواهد داشت و نرم تر می شود و اثر درمان به وضوح قابل رویت خواهد بود .