۲۰ ترفند که به شما کمک می کند سیگار را ترک کنید

امروزه دشوار است فردی پیدا کنید که فکر می کند سیگار کشیدن برای سلامتش مفید است. بسیاری از مطالعات علمی در مورد مشکل سیگار کشیدن وجود دارد و بسیاری از پروژه های اجتماعی در حال مبارزه با این مسئله هستند.

اما متأسفانه، حتی دوستان و خانواده ما هم شروع به سیگار کشیدن می کنند و نمیتوانند آن را ترک کنند. اعتیاد به نیکوتین یک بیماری است (عادت نیست، همانطور که بسیاری فکر می کنند) و باید درمان شود.

نکات در این مقاله می تواند به شما کمک کند از این اعتیاد خلاص شوید:

– زمانی را برای ترک سیگار خود تعیین کنید. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که موقعیت های شدید اضطراب نداشته باشید (مانند امتحانات، تغییر شغل و غیره).

– خانه خود را پاک کنید همه زیرسیگاریها، فندک ها و سیگار ها را دور بزنید. اگر افرادی هستند که سیگار می کشند و با شما زندگی می کنند و نمی خواهند آن را بپذیرند، از آنها بخواهید که به انتخاب شما احترام بگذارند و زمانی که نزدیک شما هستند سیگار نکشند.

– زمان احساس نیاز به سیگار کشیدن، یک لیوان آب بنوشید.

– خوردن قهوه را به حداقل برسانید. به احتمال زیاد، شما قهوه را با سیگار استفاده می کردید، بنابراین زمانی که قهوه بخورید شما نیاز برای سیگار کشیدن میکنید، .

– در ابتدا، شما باید به جای سیگار تنقلات بخورید، پس مطمئن شوید تنقلات شما سالم هستند. به عنوان مثال، می توان از میوه خشک، آجیل یا میوه تازه استفاده کرد.

– در مورد تصمیم خود در رسانه های اجتماعی به دوستان و آشنایان خود بگویید. این یک عمل واقعا موثر است، زیرا شما ممکن است شرمنده باشید اگر دوباره شروع به سیگار کشیدن کنید و شرم انگیز است.

– کتاب ” ترک آسان سیگار آلن کار” را بخوانید این روش به شمار زیادی از افراد کمک کرد تا سیگار را ترک کنند (از جمله برخی از افراد مشهور). و اگر شما بیش از حد تنبل هستید خود را  مشغول به خواندن کتاب و تماشای فیلم کنید.

– سعی کنید موقعیت هایی را که اغلب اوقات سیگار می کشید، تحلیل کنید و سعی کنید آنها را در آینده نادیده بگیرید. اجتناب از هرگونه تحریک احتمالی. به عنوان مثال، برنامه کاری خود را تغییر دهید تا با همکارانتان سیگار نکشید.